Akran Zorbalığı Görüntülerine Bakanlıktan Açıklama Geldi

İzmir’in Konak ilçesinde çekildiği öğrenilen ve yaşları 9 ile 13 arasında değişen çocukların akranlığına yaptığı zorbalık görüntülerine ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan açıklama geldi. 

Bakanlık, 13 Eylül’de gelen ihbar üzerine ailelere yönelik inceleme sürecinin başlatıldığını bildirdi.

Bakanlık, mağdur ve suça sürüklenen 3 kız için de tedbir kararı alındığını belirtti.

Bakanlıktan, İzmir’de yaşanan ve basın yayın organlarında yer alan ‘Akran zorbalığı sınır tanımıyor’ başlıklı haberlere ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Haberlere konu olan görüntülerle ilgili 13 Eylül’de bakanlığımıza gelen ihbar üzerine ivedilikle il müdürlüğü ekiplerimiz tarafından ailelere yönelik inceleme süreci başlatılmıştır” ifadesi kullanıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde: 

‘Haberlere konu olan görüntüler ile ilgili 13.09.2023 tarihinde bakanlığımıza gelen ihbar üzerine ivedilikle İl Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından ailelere yönelik inceleme süreci başlatılmıştır.

Yapılan incelemeler sonucunda, mağdur kız çocuğuna yönelik danışmanlık, eğitim ve sağlık tedbir kararları, suça sürüklenen üç çocuk hakkında ise danışmanlık ve sağlık tedbir kararları alınması uygun görülmüştür.

Çocuğun üstün yararı gereğince İzmir İl Müdürlüğümüz tarafından olaya dair basına yansıyan video görüntülerine erişim engeli talep edilmiştir.

Bakanlık olarak davaya müdahil olarak, hukuki süreci yakından takip etmeyi sürdüreceğiz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x