İş Bulma Duası Aramaları Patladı, Videolar Rekor Kırıyor

Muhalefetin ‘makyajlı’ olduğu gerekçesiyle eleştirdiği TÜİK rakamlarında bile 3,5 milyona yaklaşan işsizlik ülkenin temel sorunlarından biri olmayı sürdürüyor. İş bulmakta zorlananların ortaya çıkardığı bir veri ise oldukça dikkat çekici.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre ülkedeki işsiz sayısı 3 milyon 424 bin. 15-24 yaş arasındaki genç nüfusta işsizlik oranı ise yüzde 20,2.

Öte yandan DİSK’e göre resmi işsizlerin yüzde 87’si işsizlik ödeneği alamıyor.

Bu veriler Google aramalarında net bir şekilde yansıyor. Birgün yazarı Mustafa Kömüş’ün paylaştığı rakamlara göre vatandaş çözümü duada arıyor.

Kömüş, “İş bulma duası” ifadesinin Google aramalarında yüzde 5 bin arttığını yazdı.

Aramalarda dua ile ilgili olarak ise şu ifadeler var: ‘Bu duayı 70 kere okuyan kişinin Allah duasını kabul edecek ve kendisine helal yollardan iş verecektir. salavat duasını arka arkaya 9 defa okuyan, Allah’ın izni ile hayırlı bir iş sahibi olur.’

Kömüş yazısında şöyle devam etti: “Google aramalarının yanı sıra YouTube’da kısa bir arama yapınca da iş bulma duası başlığıyla paylaşılan videoların çok izlendiği görülüyor.”

“Örneğin iki ay önce paylaşılan bir video 33 bin, 7 yıl önce paylaşılan bir video ise 6,8 milyon defa izlenmiş. Yine Cübbeli Ahmet’in benzer başlıklı bir videosu da tam 1,1 milyon izlenmeye ulaşmış.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir