Analist: Bitcoin’in Performansı Bu 4 Altcoin İçin Ralli Hazırlıyor!

Bitcoin fiyatı 38.000 ila 49.000 dolar aralığını araştırıyor. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre bu durum, bu 4 altcoin fiyatının muhtemelen daha fazla yükselmesi için kapıyı açıyor. Analist, Bitcoin ve yakın vadede daha iyi performans gösterme potansiyeli olan 4 altcoin grafiklerine bakıyor.

BTC fiyat analizi: Göstergeler aralık trade’ine işaret ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin (BTC) 27 Ocak’ta 41.959 doların üzerine çıktı. Yani, 20 günlük üssel hareketli ortalamayı aştı. Böylece, satış baskısının azaldığına işaret etti. Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. BTC bir süre 44.700 dolar ile 37.980 dolar arasında salınabilir.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bir kırılma ve 44.700 doların üzerinde bir kapanış, alıcıların sürücü koltuğuna geri döndüğünün ilk göstergesi olacaktır. Bunun da Bitcoin fiyatını yerel en yüksek seviye olan 48.970 dolara çıkarması mümkün. Aşağı yönde ise 37.980 doların altına inmesi 34.800 dolara doğru daha derin bir düzeltme başlatabilir.

SOL fiyat analizi: Altcoin için bu seviyeler mümkün

Solana (SOL) 27 Ocak’ta hareketli ortalamaların üzerine çıktı. Şimdi ise ayı trendi çizgisinin üzerinde kalmaya çalışıyor. 20 günlük EMA (93 dolar) düzleşti ve RSI orta noktanın hemen üzerinde. Bu da alıcılar ve satıcılar arasındaki dengeyi gösteriyor. Altcoin fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde kalırsa, SOL’un 107 dolara ve ardından 117 dolara yükselmeye çalışması mümkün.

SOL/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar yukarı yönü engellemek istiyorsa, fiyatı hızlı bir şekilde hareketli ortalamaların altına çekmek zorunda kalacaklar. Bu durumun agresif Solana boğalarını tuzağa düşürmesi muhtemel. Bunun da 79 dolarlık desteği yeniden test etmesi için kapıları açması olası.

AVAX fiyat analizi: Direnci aşarsa ralli gelir

Avalanche (AVAX) birkaç gündür azalan bir kanal formasyonu içinde işlem görüyor. Alıcılar 23 Ocak’ta destek hattına kadar olan düşüşü satın aldı. Böylece, AVAX fiyatını 20 günlük EMA’nın (34 dolar) üzerine çıkardı.

AVAX/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Satıcılar toparlanmayı ayı trend çizgisinde durdurmaya çalışacaktır. Altcoin fiyatı genel dirençten aşağı dönerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif kaldığını gösterecektir. AVAX’ın daha sonra kanal içinde biraz daha zaman geçirmesi mümkün. Bunun yerine, fiyat genel direnci aşarsa, boğalar tarafından agresif alım sinyali verecektir. AVAX’ın ivme kazanarak 44 dolara ve ardından psikolojik olarak önemli 50 dolar seviyesine yükselmesi mümkün.

RNDR fiyat analizi: Boğalar ve ayılar arasında bir denge var, ancak…

İlk geri çekilmenin ardından Render (RNDR) son birkaç gündür 3,56 dolar ile 4,40 dolar arasında konsolide oluyor. Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI orta noktanın hemen üzerinde. Bu da boğalar ve ayılar arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

RNDR/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Fiyat 4,40 dolardan aşağı döner ve 20 günlük EMA’nın (4 dolar) altına inerse, RNDR’nin menzile bağlı hareketini birkaç gün daha uzatabilir. Aksine, altcoin fiyatı 4,40 doların üzerine çıkarsa, alıcıların satıcıları alt ettiğine işaret edecektir. RNDR’nin daha sonra 5,07 dolara ve nihayetinde 5,28 dolara yükselmesi mümkün. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterecektir.

SUI fiyat analizi: Altcoin için ralli hedefi 2 doların ötesi

Sui (SUI) son birkaç gündür yükseliş trendinde. Ancak ayılar ralliyi 1,50 dolarda durdurmaya çalışıyor. SUI, 1,50 doların üzerinde bir kırılma ve kapanışla tamamlanacak olan bir yuvarlanan dip formasyonu oluşturdu. Bu gerçekleşirse, yükseliş ivmesinin artması mümkün. Böylece, altcoin fiyatının 2 dolara doğru ralli yapması olası. Pozitif kurulumun formasyon hedefi 2,64 dolar.

SUI/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ancak, ayıların başka planları olması muhtemel. Onlar 1,50 dolar seviyesini şiddetle koruyacaktır. Ayrıca, altcoin fiyatını 20 günlük EMA’ya (1,18 dolar) çekmeye çalışacaklardır. SUI fiyatı 20 günlük EMA’dan güçlü bir şekilde toparlanırsa, 1,50 doların üzerinde bir ralli olasılığı artar. Öte yandan, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma, muhtemelen 50 günlük SMA’ya (0,92 dolar) düşüşün kapılarını açar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x