Bingöl, Şırnak ve Siirt’te kar mesaisi

Bingöl, Şırnak ve Siirt’te kar nedeniyle 158 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor.

AA’nın aktardığına göre, kar dolayısıyla merkeze bağlı 43, ilçelerden Adaklı’da 14, Genç’te 14, Karlıova’da 38 ve Solhan’da 3 köy yolu ulaşıma kapandı. Bingöl İl Özel İdaresi’nden alınan bilgiye göre, yolların açılması için 110 ekip, 20 greyder, 14 loder, 10 kepçe, 5 dozer, 4 kar küreme ve 3 kar savurma aracıyla çalışma yapılıyor.

ŞIRNAK’TA YOĞUN KAR YAĞIŞI

Şırnak merkez, Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde 2 gündür süren yoğun kar yağışı nedeniyle 18 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresinden alınan bilgiye göre, merkezde 2, Uludere ilçesinde 2 ve Beytüşşebap ilçesinde de 14 olmak üzere kar yağışından kapanan 18 yerleşim biriminin yolunun ulaşıma açılması için ekipler, çalışma yürütüyor. Kent merkezinde belediye ekipleri kar küreme ve temizleme çalışması yapıyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığının 1 metreyi aştığı 2 ilçede ise ekipler kar küreme ve temizleme çalışması yapıyor. Bölge sakinleri, ev ve iş yerlerinin önünde, araçların üzerinde biriken karları temizliyor.

ŞİRVAN-CEVİZLİK YOLU AÇILDI

Siirt’in Şirvan ve Pervari ilçelerinde 28 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Dün gece başlayan kar, yüksek kesimlerinde etkisini artırdı. Şirvan’da 20 ve Pervari’de 8 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Karayolları Siirt 94. Şube Şefliği ekipleri de kardan kapanan Şirvan-Cevizlik yolunu sabah saatlerinde ulaşıma açtı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x