Mobilya ve camdaki çiziklere karşı tahmin edemeyeceğiniz 5 çözüm önerisi:

Özellikle cam ve ahşap yüzeylerde mevcut bir çiziği hızlı ve etkili bir şekilde gidermenin bir yolunu bulmak zordur. Ancak mobilya ve cam temizliğinde en sevdiğiniz eşyalardaki çizikleri ortadan kaldırabilecek uzmanların önerdiği yöntemlerin olduğu ortaya çıktı.

Bir cam uzmanının çeşitli yüzeylerdeki çizikleri gidermenize olanak tanıyan basit ve alışılmadık temizleme yöntemleri önerdiği , bunun nasıl yapılabileceğinden bahsediyor .

Diş macunu

Konu evinizi temizlemek olduğunda kesinlikle en bariz seçim değildir, ancak diş macunu küçük çizikler ve sürtünmelerle mücadelede şaşırtıcı derecede harika bir araçtır.
Diş macunu hafif bir aşındırıcıdır, dolayısıyla yüzeydeki çiziklerde işe yarar. İstenilen etkiyi elde etmek için uzman, yumuşak bir süngere veya beze az miktarda diş macunu sürülmesini ve çizik üzerinde dairesel hareketlerle uygulanmasını önerir. Bundan sonra nemli bir bez alın ve tedavi edilen bölgedeki fazlalığı silin.

Karbonat ve su

Evinizin etrafını derinlemesine temizlemeyi seviyorsanız muhtemelen karbonatın gücüne aşinasınızdır. Sadece inatçı lekelerde harika sonuç vermekle kalmaz (kendi gözlerinizle görmek için halılarınızı karbonatla temizlemeyi deneyin), aynı zamanda hasarlı mobilyaların onarılmasında da faydalıdır.
Diş macunu kıvamında kalın bir macun oluşturmak için eşit miktarda kabartma tozu ve suyu karıştırmanız yeterlidir. Daha sonra çizilen bölgeye az miktarda uygulayın ve dairesel hareketlerle parlatın, ardından mikrofiber bezle silin.

Şeffaf oje

Bazen çizik basitçe cilalanamayacak kadar derin olabilir ve kabartma tozu gibi aşındırıcıların kullanıldığı bazı cam eşyalarda bu daha da derin çiziklere neden olabilir. Eğer durum buysa, o zaman çiziği doldurmak en iyi seçeneğiniz olacaktır. Bunun için bir cam uzmanı şeffaf oje kullanılmasını öneriyor.
Şeffaf oje, çizikleri doldurmanın ve daha az fark edilmesini sağlamanın iyi bir yoludur. Önce camı temizleyin, ardından çizik üzerine ince bir tabaka şeffaf vernik uygulayın. Oje çıkarıcıyı almadan ve fazla cilayı çıkarmak için çizikleri ovalamadan önce bir saat boyunca tamamen kurumasını bekleyin.

Yağ

Yağ (kozmetik veya bitkisel) küçük çiziklerin içine sızabilir ve onları daha az fark edilebilir hale getirebilir. Bunu yapmak için, önce çizilen bölgeyi sabunlu suyla temizlemeniz, ardından bir beze az miktarda yağ sürmeniz ve çiziği bununla yavaş, dairesel hareketlerle nazikçe parlatmanız gerekir. Bu işlem tahta kaşıkların işlenmesine ve temizlenmesine çok benzer.
Hafif bir baskı uygulayarak bunu yapmaya devam edin ve işiniz bittiğinde fazla yağı silin. Gerekirse bunu her zaman tekrarlayabilirsiniz.

Muz kabuğu

Peeling, hafif yüzey çiziklerini tedavi etmenin alışılmadık ama etkili bir yolu olarak kullanılabilir. Muz kabuğunun içi bazen hafif çiziklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Muz kabuğunun iç kısmını çizik bölgeye 30 saniye ila bir dakika kadar sürün, ardından kalıntıları temiz bir bezle silin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x