O suç örgütünün arkasındaki güç!

İnternet ve dijital arşiv, ne güzel şey… Yaşandığında gözden kaçan veya dikkat çekmeyen derin bağlantıları zamanla ortaya çıkarıp puzzle’ın eksik parçalarını tamamlayıp büyük resmi ve gerçekleri tüm çıplaklığıyla görmemizi sağlıyor. 

Videonun başında görünmeyen kişi görünene, “Oktar anlat neler yaptınız?” diye sorunca o da anlatmaya başlıyor: 

“Hocam arkadaşlarla sizin adınıza İsrail’deydik. Başbakan Netanyahu Bey ile görüştük. Sizin selamlarınızı ilettik hemen gülümsemeye başladı, çok hoşuna gitti. Kendisini desteklediğimizi, Türk ve İsrail halkının dostluklarını gündeme getirdik. Sizin radikalizm ve terörizme karşı mücadele verdiğinizi anlattık. İsrail’in kıyamete kadar orada olacağı için -İnşallah- dua ediyoruz, destekliyoruz sizi dedik. Çok hoşuna gitti. Defalarca teşekkür etti. 

İsrailli bakanlarla görüştük. 

Kültür Bakanıyla görüştük, mesajlarınızı, selamınızı ilettik. 

Netanyahu’ya selamınızı ilettikten sonra kitaplarınızı hediye ettik, gözlüğünü takıp hemen incelemeye başladı. Ama biliyor zaten çalışmalarınızı. Defalarca teşekkür etti. Dua ediyoruz dedik sizin için. Radikalizme ve terörizme karşı yaptığınız mücadeleyi anlattık. 

İsrail’in orada yaşama hakkı olduğunu ve var olacağını söyledik İnşallah. Ayrıca teşekkür etti onun için de İnşallah.” 

MOSSAD ona bağlı!  

İsrail temaslarını ballandıra ballandıra anlatan örgüt yöneticisi, bir fotoğrafı gösterip, “Buradaki Enerji Bakanı. MOSSAD ve iç istihbarat da bu bakana bağlı” diyor. 

Suç örgütünün başı devreye giriyor ve görüşülen kişinin önemine dikkat çekiyor: 

“MOSSAD’ın başı olan biri yani.” 

Yıllarca Türkiye’nin seyrettiği, belli bir kesimin Adnan Oktar ve aynı fabrika ürünü seksi sarışın kediciklerinin videolarını eğlenmek için izlediği dönemde bunların yabancı bir istihbarat örgütünün yerli aparatı, o yüzden de memleket için zararlı olduğunu yazıp, söylediğimde inanmayanlar vardı. 

Ağır cezalar aldılar 

Deşifresini yapıp, noktası virgülüne dokunmadan yayınladığım bu diyaloglar ne kadar haklı olduğumu bir kez daha gözler önüne serdi. 

Çünkü “Oktar anlat bakalım neler yaptınız?” diyen kişi suç örgütü kurmak ve yönetmek başta olmak üzere birçok suçtan 8 bin 658 yıl hapis cezası alan Adnan Oktar. 

Ona adeta tekmil verense Adnan Oktar Organize Suç Örgütü davasında 200 yıldan fazla ceza alan Oktar Babuna. 

Adnan Oktar Organize Suç Örgütü’nün televizyon kanalı A9’da yayınlandığında kayda değer bulunmayan bu diyalogların, bu örgütün ‘Gazze kasabı’ Netanyahu, İsrailli bakanlar ve MOSSAD’la sıcak ilişkilerinin aslında ne denli önemli olduğunu ayrıca anlatmama gerek var mı? 

Milletvekilleri bu teklife ‘Evet’ der mi?

Yorumcu olarak görev yaptığım ‘Aramızda Kalmasın’ programının cuma günkü canlı yayını bittikten sonra soluğu İstanbul dışında aldım. 

Çünkü cumartesi günü, Gazeteciler ve Yayıncılar Cemiyeti Derneği’nin (GADİYAC) ilk etkinliğinin konuşmacılarından biriydim. 

Balıkesir’deki meslektaşlarımızca 2023 yılında kurulan GADİYAC’ın kendini kamuoyuna tanıttığı ilk toplantıda önce siyasetçiler çıktı kürsüye. 

Hepsi de yerel ve dijital olmak üzere basının önemine, özgür olması gerektiğine dikkat çekti. Kürsüye çıkanlar arasında milletvekilleri de vardı. 

Konuşma sırası bana geldiğinde meslektaşlarıma tecrübelerimi aktarmadım, bu dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapan milletvekillerinin basına dair görüşlerinde samimi olup olmadıklarının önümüzdeki günlerde TBMM’de test edileceğini de söyledim. 

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir’in gazetecilere Yeşil Pasaport verilmesi teklifi TBMM’de bakalım kabul edilecek mi? 

GÜNÜN SÖZÜ

“Anı yaşa, yarın da gelip geçecek; dün olacak.” (Horatius)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x